Za kožo, dovzetno za glivice ALLPRESAN diabetic MYCO + REPAIR, kremna pena, 75 ml

Kremna pena za nego kože bolnikov s sladkorno boleznijo, dovzetne za glivično okužbo.

Kožo intenzivno oskrbi z lipidi in vlago. Patentirana tehnologija ščiti fiziološko kožno pregrado in preprečuje suho kožo. Za zaščito kože pred glivično okužbo.

     100% vegan

 

16.10

Opis

Negovalna kremna pena Allpresan diabetic MYCO + REPAIR je razvita za vsakdanjo nego kože sladkornih bolnikov, dovzetne za glivično okužbo, in za zaščito pred glivično okužbo. Patentirana tehnologija ščiti fiziološko kožno pregrado in preprečuje suho kožo. Kremna pena na osnovi BarrioExpert LIPO2 Skin-Repair tehnologije je specialno prilagojena potrebam kože sladkornih bolnikov.

  • S Piroctone Olaminom.
  • S koži identičnimi (biomimetičnimi) lipidi.
  • Ščiti pred glivično okužbo kože, saj okrepi kožno pregrado, koža pa postane vnovič elastična in voljna.
  • Na koži tvori zaščitno mrežo, ki koži omogoča dihanje, pri čemer ne vpliva na naravne funkcije kože.
  • Takoj po nanosu se lahko spet oblečete.
  • Kremna pena se zelo hitro vpije v kožo in to brez mastnega ali lepljivega filma.
  • Brez dišav, barvil in konzervansov.

Uporaba:

  • Najbolje je, če kremno peno Allpresan diabetic MYCO + REPAIR nanesete 2-krat dnevno (zjutraj in zvečer) oziroma po potrebi na zelo suhe in razpokane predele kože. Tako optimalno negujete kožo pri sladkorni bolezni. Zahvaljujoč BarrioExpert tehnologiji je kremna pena izjemno izdatna – že majhna količina zadošča za veliko površino kože.
  • Kremna pena Allpresan diabetic MYCO + REPAIR se hitro vpije v kožo in je ne masti, zato se lahko takoj po nanosu spet oblečete.
  • Primerna je samo za zunanjo uporabo. Dozo s kremno peno pred uporabo dobro pretresite. Med iztiskanjem kremne pene jo držite pokončno.

Pomembne učinkovine: glicerin, pantenol, Piroctone Olamine, cderamidi NP, skvalan, karitejevo maslo, alantoin, Pentavitin, vitamin E

Sestava (INCI): Aqua, Decyl Oleate, Octyldodecanol, Butane, Glycerin, Propanediol, Panthenol, Cetyl Alcohol, Propane, Stearic Acid, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Lecithin, Piroctone Olamine, Ceramide NP, Squalane, Butyrospermum Parkii Butter, Allantoin, Caprylyl Glycol, Palm Glycerides, Saccharide Isomerate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Potassium Lauroyl Wheat Amino Acids, Capryloyl Glycine, Caprylic/Capric Triglyceride, Pentylene Glycol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Rhamnose, Glucose, Glucuronic Acid, Citric Acid, Sodium Citrate, Tocopherol.

Kremne pene Allpresan po nanosu tvorijo finozankasto mrežo, ki se porazdeli po koži in jo izjemno učinkovito ščiti pred zunanjimivplivi. Uravnotežen hidrolipidni sistem poskrbi za optimalno nego kože, pri čemer ohranja vse naravne funkcije kože.

Proizvaja: nsc Pharma GmbH, Nemčija

Za diabetike je vsakodnevna nega nog izjemnega pomena.

Pravilna nega nog pri sladkorni bolezni

Noge sladkornih bolnikov potrebujejo nežno nego. Korak za korak si oglejte, kako najbolje poskrbite za svoje noge – in sicer najbolje vsak dan. Daleč od oči, daleč od srca? Bi lahko tako rekli. Številni sladkorni bolniki sploh ne vedo, da imajo povečano tveganje za težave z nogami. In še zdaleč si vsi svojih nog ne negujejo vsak dan. Kdor pa se loti dela, ni vedno previden pri tem opravilu – nežnost pri negi nog očitno ni vsem blizu. Pri grobem ravnanju se lahko hitro pojavijo poškodbe. In celjenje poteka ravno pri sladkornih bolnikih pogosto slabo. Zato pri negi nog upoštevajte pravilo: nežno, a skrbno. Kako, boste korak za korakom izvedeli v nadaljevanju.

Pregledovanje: ogledalce, ogledalce v roki

Svoje noge preglejte vsak dan, najbolje zvečer pred umivanjem nog, ali so se čez dan pojavile kakšne poškodbe ali druge spremembe. Pri tem ne pozabite na medprstne predele. Če se s težavo gibljete, si pomagajte s priročnim ogledalom ali prosite svojce za pomoč. Enako velja, če slabše vidite. Vse spremembe, kot so otiščanci, poškodbe ali močne poroženitve, pokažite svojemu zdravniku. Lahko so tudi znak, da nosite neustrezna obuvala. Vsak dan, preden se obujete, preverite svoje čevlje, ali je morda v njih kak predmet ali kamenček. Tako preprečujete poškodbe. Nikakor in nikoli: poškodb ne poskusite zdraviti sami. Vedno pojdite k zdravniku.

Umivanje: na hitro in ne s prevročo vodo.

Noge si vsak dan umijte z blagim losjonom, ki vašo kožo povratno masti. Najbolje je, da vsebuje tudi ureo, ki vlaži kožo, ali z milom za dojenčke. Običajna mila kožo preveč izsušijo. Svojih nog ne drgnite z masažno ščetko ali rokavico, temveč za umivanje uporabljajte mehko krpo. Kopel za noge naj traja največ 5 minut, sicer se koža preveč zmehča in klice se lahko hitreje vrinejo. Voda sme biti topla največ 35 °C. Temperaturo vode preverite s termometrom. Kajti če imate sladkorno bolezen že več let, je občutek za temperaturo na stopalih pogosto moten. Nikoli: vroča kopel za noge. Tako tvegate opekline, zlasti če imate živce zaradi sladkorne bolezni poškodovane in vročine ali mraza ne zaznavate več pravilno.

Sušenje: pivnanje namesto brisanja.

Po umivanju svoje skrbno popivnajte z mehko brisačo (ne drgnite!). Med prsti je najbolje, da uporabite kozmetične vatirane blazinice. Le-te vpijejo še zadnje ostanke vlage in otežijo naselitev glivic. Glivice se namreč najlažje razmnožujejo tam, kjer je vlažno in toplo. Raje ne: nog ne sušite s sušilnikom za lase. Na tak način se lahko opečete, po drugi strani pa se koža preveč izsuši.

Odstranjevanje poroženele kože: če je mehka, gre lažje.

Poroženelo kožo je najbolje odstranjevati enkrat na teden med kopeljo za noge ali po njej ali pod tekočo vodo med prhanjem. Na vlažni koži nastane manj toplote zaradi trenja, ki lahko poškoduje nogo. Poleg tega je zmehčano poroženelo kožo lažje odstraniti. Za to je zelo primeren plovec. Zelo hude poroženitve, kurja očesa ali bradavice lahko odstranijo samo v salonu za pedikuro. Zaradi nevarnosti poškodb so tabu kovinske pile za poroženelo kožo, strgala in škarje.

Piljenje: okrogli nohti se lažje vraščajo.

Nohte na nogah si skrajšajte enkrat ali dvakrat na teden, in sicer s pilico za nohte. Skrajšajte jih samo toliko, da segajo do konca prstnih konic. S pilico popilite tudi ostre vogalčke, da ne pritiskajo na sosednje prste. Nohtov ne oblikujte okroglo, saj se sicer lažje vraščajo. Če je piljenje zamudno, ker vam na primer nohti hitro rastejo, naj vam jih postrižejo v salonu za pedikuro. Ne uporabljajte škarij za nohte ali ščipalcev. Z njimi se lahko hitro poškodujete.

Nega: za nego nog uporabljajte izdelke z ureo.

Ko si noge osušite, jih namažite s kremno peno, kremo ali losjonom. Številni izdelki vsebujejo ureo, ki kožo intenzivno vlaži in preprečujejo čezmerno poroženevanje. Pozanimajte se v lekarni ali v salonu za pedikuro, kateri izdelek je najprimernejši za vas.

Raje ne: na predelih med prsti ne nanašajte kreme, saj vlažna klima pospešuje infekcije.

Izjema: kremne pene lahko praviloma uporabljate tudi med prsti na nogah.

Glivice na nogah so tihi gnezdilec pri sladkornih bolnikih.

Značilni znaki glivične okužbe so srbenje, luščenje kože, rdečina ali mehurčki. Pri sladkornih bolnikih teh značilnih znakov včasih ni, pogosto je opazno le moknatemu prahu podobno luščenje kože.

Najboljša zaščita pred glivično okužbo: predvsem v kopališčih ne hodite bosi, uporabljajte svoje brisače in kopalne čevlje, zlasti v športnih čevljih imejte vedno nogavice. Nogavice in brisače operite na najmanj 60 °C in jih menjajte vsak dan. Pri sumu na glivično okužbo pojdite pravočasno k zdravniku.

Pogosto zadošča na okuženih predelih kože uporaba kremne pene ali kreme, pršila ali losjona proti glivicam iz lekarne. Pomembno je, da upoštevate čas zdravljenja, ki vam ga je priporočil zdravnik. Če so se glivice močno razširile, je morda treba jemati še tablete.